Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

11 listopada - Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – w tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Po latach tragedii jaką były zabory, lata niewoli naznaczone walką o godność w czasie powstań oraz przeciwstawieniem się rusyfikacji i germanizacji naszym przodkom udało się dokonać rzeczy wielkiej o której marzyły pokolenia. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski i inni, często anonimowi, „ojcowie niepodległości” w chwili próby wypełnili swoje przeznaczenie. Po 123 latach Polska powróciła na mapy – osiągnięcie to było tym bardziej wyjątkowe, że zaledwie po kilku miesiącach wolność ponownie została zagrożona. Wojna z bolszewikami o mało nie doprowadziła do ponownego upadku. Na szczęście pomimo przeciwności i podziałom wewnątrz państwa udało się pokonać wroga. Kluczowym momentem tej walki była bitwa warszawska określana jako „Cud na Wisłą” – dzięki czemu udało się obronić z tak wielkim trudem wywalczoną niezależność. Rok 2020 jest w związku z tym wyjątkową okazją do upamiętnienia okrągłej setnej rocznicy tego wspaniałego wydarzenia.

Również w naszej szkole w wyjątkowo trudnych okolicznościach obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. 10 listopada o godzinie 11.11 w trakcie lekcji nasza szkoła zdalnie wzięła udział w akcji „Do hymnu” kiedy to śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W dniach od 9 do 13 listopada w trakcie lekcji historii oraz w ramach godzin wychowawczych odbyły się pogadanki na temat walki o niepodległość. Uczniowie mieli również okazje do przygotowania plakatów patriotycznych nawiązujących do święta
do których podziwiania gorąco zachęcamy.