Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

11 listopada - Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – w tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Po latach tragedii jaką były zabory, lata niewoli naznaczone walką o godność w czasie powstań oraz przeciwstawieniem się rusyfikacji i germanizacji naszym przodkom udało się dokonać rzeczy wielkiej o której marzyły pokolenia. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski i inni, często anonimowi, „ojcowie niepodległości” w chwili próby wypełnili swoje przeznaczenie. Po 123 latach Polska powróciła na mapy – osiągnięcie to było tym bardziej wyjątkowe, że zaledwie po kilku miesiącach wolność ponownie została zagrożona. Wojna z bolszewikami o mało nie doprowadziła do ponownego upadku. Na szczęście pomimo przeciwności i podziałom wewnątrz państwa udało się pokonać wroga. Kluczowym momentem tej walki była bitwa warszawska określana jako „Cud na Wisłą” – dzięki czemu udało się obronić z tak wielkim trudem wywalczoną niezależność. Rok 2020 jest w związku z tym wyjątkową okazją do upamiętnienia okrągłej setnej rocznicy tego wspaniałego wydarzenia.

Również w naszej szkole w wyjątkowo trudnych okolicznościach obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. 10 listopada o godzinie 11.11 w trakcie lekcji nasza szkoła zdalnie wzięła udział w akcji „Do hymnu” kiedy to śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W dniach od 9 do 13 listopada w trakcie lekcji historii oraz w ramach godzin wychowawczych odbyły się pogadanki na temat walki o niepodległość. Uczniowie mieli również okazje do przygotowania plakatów patriotycznych nawiązujących do święta
do których podziwiania gorąco zachęcamy.