Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

230 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

,,Witaj, majowa jutrzenko ... Wiwat Maj, piękny Maj ...’’- śpiewamy w pieśni, do której słowa napisał Rajnold Suchodolski. Tekst powstał w czasie powstania listopadowego, którego Suchodolski był uczestnikiem. Melodia jest stylizowana na mazurka. Wiersz powstał w bardzo trudnym okresie, w momencie niewoli, kiedy wola wolności u naszych przodków była najsilniejsza. W przeszłości Nasz naród był mocno doświadczany przez przeciwności, obecnie my również stawiamy im czoła – chociaż w innej postaci. Pamiętajmy o ofierze bohaterów, którzy ginęli w walce broniąc Ojczyzny, niepodległości i suwerenności.

W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa rządowa przetrwała w pamięci Polaków jako ukoronowanie starań patriotów o uratowanie niepodległości i wolności Ojczyzny. Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiągnięć i otoczona jest należytą czcią i szacunkiem.

Co roku w nasze szkole pielęgnujemy pamięć o tym wydarzeniu przygotowując wspólnie z uczniami apel lub przedstawienie nawiązujące do ówczesnych czasów. W związku z trudnym okresem pandemii, w jakim się znaleźliśmy, pomimo wszelkich przeciwieństw w Naszej Szkole staraliśmy się należycie uczcić Święto Konstytucji. Na godzinach wychowawczych oraz zajęciach historii odbyły się pogadanki i lekcje tematyczne. Nasi uczniowie wykonali prezentacje oraz plakaty patriotyczne. Indywidualnie uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszach Św. w intencji Ojczyzny w kościołach parafialnych w Rokicinach, Łaznowie oraz Nowych Chrustach.

Choć minęło przeszło dwa wieki od tamtych dni, warto wracać myślą do wydarzeń z Warszawy z 1791 roku. Warto pamiętać o ludziach, którzy służyli Polsce. Warto uczyć się od przodków miłości do Ojczyzny. Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów.