Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest dzieciństwo – „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”. W tym dniu wszystkim działaniom w ramach tej akcji towarzyszy kolor niebieski.

Wiele szkół również i nasza włączyła się w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji zorganizowany został krótki apel przygotowany przez SU, opiekunów i pedagoga szkoły, który miał na celu przypomnieć wszystkim prawa, jakie mają dzieci na całym świecie. Prezentowanym tekstom towarzyszyły piosenki wyśpiewane przez chór szkolny. Sekcja dekoracyjna SU z pomocą Rady Rodziców wykonała na korytarzu szkolnym dekoracje o prawach dziecka i działaniach podjętych przez organizację UNICEF.

W kolejnej części apelu Samorząd Uczniowski przedstawił zaplanowane działania zgodne z ustalonym Planem Pracy. Poinformował o rozpoczętych akcjach:

  • zbiórka darów dla zwierząt,
  • kampania charytatywna „Świąteczne Kartki Dobroczynne”,
  • akcja Góra Grosza,
  • oraz o konkursach plastycznych i dyskotece andrzejkowej.

Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała plan lekcji z prawami dziecka, jako pamiątkę szkolnych działań związanych z przypadającą rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.