Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Do Hymnu"

14 listopada społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Rokicinach uczestniczyła w przesłuchaniach konkursowych w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 9:00 uczniowie w liczbie 230 osób pod kierunkiem p. Anny Karp wykonało na żywo i z pamięci, jednogłosowo oraz „a cappella" Hymn Państwowy oraz dwie pieśni hymniczne: Gaude Mater Polonia oraz Rota.

Prezentację konkursową oceniała i nagrywała komisja lokalna w składzie: dr hab. Barbara Sobolczyk - profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, Anna Domańska - dyrygent, chórmistrz i pedagog, profesor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.

Nagranie konkursowe w dalszej części oceniała komisja centralna w Warszawie.

Naszym wokalnym występom przysłuchiwali się również zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Jerzy Rebzda, przewodniczący Rady Gminy p. Marek Piekarski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Paulina Dudek.


" Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez wiele tygodni ucząc się wzajemnego szacunku, współpracy w grupie, integrując całą społeczność wewnątrzszkolną.

Naszej szkole nie przyznano żadnej nagrody, jednak uważam, że wszyscy zdaliśmy celująco egzamin z bycia patriotą, oddając szacunek symbolom narodowym i swojej ojczyźnie.

Jestem dumna z moich uczniów, którzy najlepiej jak umieli wyśpiewali trzy pieśni patriotyczne, wykazując się wielką muzykalnością i wrażliwością, umiejętnością poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych.

Dziękuję p. Dyrektor, Wychowawcom oraz Rodzicom za pomoc i wielkie zaangażowanie włożone w przygotowanie powyższego przedsięwzięcia".

Anna Karp - szkolny koordynator konkursu