Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Do Hymnu"

14 listopada społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Rokicinach uczestniczyła w przesłuchaniach konkursowych w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 9:00 uczniowie w liczbie 230 osób pod kierunkiem p. Anny Karp wykonało na żywo i z pamięci, jednogłosowo oraz „a cappella" Hymn Państwowy oraz dwie pieśni hymniczne: Gaude Mater Polonia oraz Rota.

Prezentację konkursową oceniała i nagrywała komisja lokalna w składzie: dr hab. Barbara Sobolczyk - profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, Anna Domańska - dyrygent, chórmistrz i pedagog, profesor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.

Nagranie konkursowe w dalszej części oceniała komisja centralna w Warszawie.

Naszym wokalnym występom przysłuchiwali się również zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Jerzy Rebzda, przewodniczący Rady Gminy p. Marek Piekarski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Paulina Dudek.


" Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez wiele tygodni ucząc się wzajemnego szacunku, współpracy w grupie, integrując całą społeczność wewnątrzszkolną.

Naszej szkole nie przyznano żadnej nagrody, jednak uważam, że wszyscy zdaliśmy celująco egzamin z bycia patriotą, oddając szacunek symbolom narodowym i swojej ojczyźnie.

Jestem dumna z moich uczniów, którzy najlepiej jak umieli wyśpiewali trzy pieśni patriotyczne, wykazując się wielką muzykalnością i wrażliwością, umiejętnością poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych.

Dziękuję p. Dyrektor, Wychowawcom oraz Rodzicom za pomoc i wielkie zaangażowanie włożone w przygotowanie powyższego przedsięwzięcia".

Anna Karp - szkolny koordynator konkursu