Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Inauguracja

”Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym” Wł. St. Reymont

W tym wyjątkowym dniu – inauguracji setnej rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Rokicinach Dyrektor, pracownicy oraz Rada Rodziców składają całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania.

Dziś 1 marca 2021r. mija sto lat od powstania Naszej Szkoły. W tym niełatwym dla wszystkich czasie pragniemy zachęcić wszystkich nauczycieli, pracowników, absolwentów, uczniów, rodziców, a także przyjaciół szkoły do udziału w obchodach.

Ten uroczysty Jubileusz jest wspaniałą okazją do przywołania wspomnień, które budzą się w Nas na dźwięk szkolnego dzwonka. Naturalnym jest, że miejsce z którym jesteśmy/byliśmy złączeni przez znaczną część życia nie może być Nam obojętna. W końcu w tych murach oraz przez ludzi tworzących tę instytucję w dużej mierze zostaliśmy ukształtowani. W tym miejscu zostaliśmy wychowani i wykształceni, otrzymaliśmy wiedzę, nabyliśmy umiejętności, przyjęliśmy odpowiednie wartości. Nauczyliśmy się także szacunku, tolerancji, miłości do piękna i dobra.

Szkoła w Rokicinach to też część naszej Małej Ojczyzny. To my przez pokolenia tworzymy jej krwioobieg. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, którą razem ze wszystkimi mieszkańcami staramy się spajać i budować poczucie jedności. Szkoła jest miejscem, w którym kształtujemy patriotyzm i umiłowanie do Polski. Oczywiście nasza działalność opiera się również na współpracy z lokalnymi partnerami. To właśnie współdziałanie z władzami samorządowymi, Gminnym Ośrodkiem Kultury, parafią oraz tutejszymi przedsiębiorcami jest ważne. Za to wsparcie na przestrzeni lat dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób związanych ze Szkołą, a w szczególności do najważniejszej grupy, czyli Naszych uczniów, aby korzystali z możliwości jakie daje Wam Szkoła i żeby zawsze zajmowała wyjątkowe miejsce w Waszych sercach.

1 marca to również święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – mamy w związku z tym nadzieje, że My wszyscy tworzący to wyjątkowe miejsce będziemy w tym dziele równie niezłomni w kontynuowaniu Naszych tradycji i kiedy tylko pozwolą na to okoliczności Wszyscy Razem spotkamy się na podsumowaniu obchodów.

Z okazji przypadającego dziś święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego, pomyślności w życiu osobistym oraz przede wszystkim zdrowia.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor, pracownicy oraz Rada Rodziców SP Rokiciny