Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Inauguracja

”Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym” Wł. St. Reymont

W tym wyjątkowym dniu – inauguracji setnej rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Rokicinach Dyrektor, pracownicy oraz Rada Rodziców składają całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania.

Dziś 1 marca 2021r. mija sto lat od powstania Naszej Szkoły. W tym niełatwym dla wszystkich czasie pragniemy zachęcić wszystkich nauczycieli, pracowników, absolwentów, uczniów, rodziców, a także przyjaciół szkoły do udziału w obchodach.

Ten uroczysty Jubileusz jest wspaniałą okazją do przywołania wspomnień, które budzą się w Nas na dźwięk szkolnego dzwonka. Naturalnym jest, że miejsce z którym jesteśmy/byliśmy złączeni przez znaczną część życia nie może być Nam obojętna. W końcu w tych murach oraz przez ludzi tworzących tę instytucję w dużej mierze zostaliśmy ukształtowani. W tym miejscu zostaliśmy wychowani i wykształceni, otrzymaliśmy wiedzę, nabyliśmy umiejętności, przyjęliśmy odpowiednie wartości. Nauczyliśmy się także szacunku, tolerancji, miłości do piękna i dobra.

Szkoła w Rokicinach to też część naszej Małej Ojczyzny. To my przez pokolenia tworzymy jej krwioobieg. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, którą razem ze wszystkimi mieszkańcami staramy się spajać i budować poczucie jedności. Szkoła jest miejscem, w którym kształtujemy patriotyzm i umiłowanie do Polski. Oczywiście nasza działalność opiera się również na współpracy z lokalnymi partnerami. To właśnie współdziałanie z władzami samorządowymi, Gminnym Ośrodkiem Kultury, parafią oraz tutejszymi przedsiębiorcami jest ważne. Za to wsparcie na przestrzeni lat dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób związanych ze Szkołą, a w szczególności do najważniejszej grupy, czyli Naszych uczniów, aby korzystali z możliwości jakie daje Wam Szkoła i żeby zawsze zajmowała wyjątkowe miejsce w Waszych sercach.

1 marca to również święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – mamy w związku z tym nadzieje, że My wszyscy tworzący to wyjątkowe miejsce będziemy w tym dziele równie niezłomni w kontynuowaniu Naszych tradycji i kiedy tylko pozwolą na to okoliczności Wszyscy Razem spotkamy się na podsumowaniu obchodów.

Z okazji przypadającego dziś święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego, pomyślności w życiu osobistym oraz przede wszystkim zdrowia.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor, pracownicy oraz Rada Rodziców SP Rokiciny