Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika w naszej szkole obyło się 8 lutego 2022r. W uroczystości brały udział klasy I-IV.

Spotkanie uświetniła zabawna inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka" w wykonaniu uczniów klasy IIIb. Następnie uczniowie klasy IIIa przedstawili "Prośby książki" oraz zaśpiewali piosenkę "Twoja biblioteka". Po takim wprowadzeniu, pierwszoklasiści w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymali dyplom pasowania na czytelnika oraz książeczki, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Solarek.

Na zakończenie spotkania odbył się konkurs rozpoznawania postaci bajkowych przedstawionych w zagadkach. Wybrani uczestnicy spotkania za dobrą odpowiedź otrzymali zakładkę do książki.
„Nowi” czytelnicy biblioteki tego dnia mieli też okazję szczegółowo zapoznać się z pomieszczeniem bibliotecznym, regulaminem biblioteki szkolnej i jej księgozbiorem. Wypożyczyli też swoją pierwszą książkę.

Wszystkim czytelnikom naszej biblioteki życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.