Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Pasowanie na czytelnika

Dnia 23 lutego 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika biblioteki.

Dla uczniów klas pierwszych nadszedł kolejny ważny dzień. W uroczystości towarzyszyli im drugoklasiści i trzecioklasiści.

Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez klasę Ib, koleżanki i koledzy z kl. IIIb przedstawili wszystkim zasady postępowania z książkami wypożyczonymi z biblioteki.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz wyprawki czytelnicze, w skład których weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Wyprawki zostały pozyskane w ramach kampani "Mała książka - wielki człowiek". Uczniowie odwiedzili również bibliotekę szkolną i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki. Życzymy im, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.