Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Potrzebujemy Twojej pomocy cz. 2

"Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie.

Dziś zaczynamy tak na poważnie pierwszy dzień szkoły online. Mam nadzieję jednak, że dla większości to jest już drugi dzień. Chciałabym zacząć od prośby o pomoc. Ta prośba o pomoc jest o tyle nietypowa, że wiąże się z powstrzymywaniem. Zwykle, jak prosimy o pomoc, to wiąże się to z robieniem czegoś. To, czego uczy nas koronawirus, to powstrzymywania się. To jest bardzo ważna umiejętność, która świadczy o wysoko rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Zdolność do kontrolowania swoich reakcji wymaga praktyki. Lepszej okazji oby nie było ;)

Proszę Was o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Doszły mnie słuchy, że parki i lasy około miejskie są pełne ludzi. Do lasu można wyjść tylko wtedy, gdy ma się go na ogrodzonej posesji. Nadal należy unikać miejsc, gdzie są inni ludzie. Na ten moment to także parki. Można wyjść na balkon lub patrzeć przez okno (jeśli się nie ma balkonu). Mamy bardzo dużo szczęścia, że mamy okna i dachy, które nas chronią. Wiem, że to może być wyzwanie. My ludzie tak samo, jak i inne zwierzęta, nie jesteśmy stworzeni do siedzenia w zamknięciu. I tylko jak specjaliści zatrzymają wirusa, to wrócimy do normalnego trybu życia. Teraz bardzo potrzebujemy, byście zachowywali się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa na stan epidemii. Pomogę Wam to psychicznie przetrwać. Mi też będzie ciężko, ale postanowiłam pomóc wszystkim służbom poprzez ograniczanie ryzyka. Bardzo proszę Was także o zaangażowanie w powstrzymywanie się od wychodzenia z domu – na rower, na bieganie, na spacer. Można tylko na szybki spacer z psem i do sklepu (jeśli skończą się zapasy). I jeśli Was teraz nie widzę to wiem, że tam jesteście. I liczę na Was! Im szybciej się zmobilizujemy, tym szybciej wrócimy do szkoły. My dorośli bez Was tego nie zrobimy.

Moja druga prośba o pomoc także dotyczy powstrzymywania się. Tym razem od słów i zachowań, które mogą zranić innych – zwłaszcza w Internecie. Aby rozpoznać, czy to, co chcesz powiedzieć, może skrzywdzić, wyobraź sobie, że słyszy to rodzic i nauczyciel. Jeśli wiesz, że ich reakcja będzie negatywna, to powstrzymaj się i głęboko oddychaj. Licz oddechy tak długo, aż się wyciszysz i przejdzie Ci ochota na taki komentarz.W razie wątpliwości spytaj rodzica o opinię.

Moja trzecia prośba jak już się domyślasz, też dotyczy powstrzymywania się w Internecie: nie ujawniaj swoich prawdziwych danych w Internecie zdjęcie możesz opublikować dopiero wtedy, gdy wszystkie osoby na nim oraz ich rodzice wyrażą zgodę. Bezpieczniej jednak jest nie wrzucać zdjęć osób. Nie wchodź na nieznane strony, nie klikaj w linki od nieznajomych osób. Hakerzy tylko na to czekają. nie pobieraj i nie zmieniaj czyichś zdjęć. Coś, co Tobie wydaje się zabawne, dla innych może bardzo źle się skończyć. Pamiętaj, że stosowanie cyberprzemocy podlega konsekwencjom prawnym.

W czasie wolnym po lekcjach obejrzyj film dla dzieci (serwis YouTube - dostęp 17.03.2020r.) i dla młodzieży (serwis YouTube - dostęp 17.03.2020r.) Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę .

A w czasie przerwy od nauki wyjrzyj przez okno i sprawdź, czy widać ptaki. Może je słyszysz? U mnie zwykle lata dużo jaskółek. Dziś ich nie ma. Ale to że ich nie widać, nie znaczy, że ich nie ma. To tak, jak z koronawirusem! Tu taka ściągawka z głosów ptaków (strona internetowa - dostęp 17.03.2020r.). Może uda Ci się narysować to, co niewidoczne :)

A no i na sam koniec.. te okna. Wiesz, jak się myje okna? To wcale nie takie proste. U mnie zawsze zostają smugi. I to jest ok, nie musi być idealnie.

Byleby było widać ptaki :)"

Marta Jankowska - EKOTUR