Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ślubowanie klas I

Dnia 26 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Rokicinach odbyło się „pasowanie na ucznia”. Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się rzetelnie. Uczyli się tekstów wierszy i piosenek. Wytrwale ćwiczyli swoje umiejętności podczas prób.

W dniu ślubowania od samego rana panował świąteczny nastrój. Hol szkolny został pięknie udekorowany na tę okoliczność. Wszyscy uczniowie klas I-III założyli stroje galowe. Pierwszaki wyróżniały się szczególnie. Każdy z nich miał na głowie granatowy biret, a pod szyją kokardę w tym samym kolorze.

Wreszcie nastał moment rozpoczęcia uroczystości. Powitano gorąco zaproszonych: Dyrekcję, gości, nauczycieli i uczniów klas I-III. Szczególnie gorąco powitano pierwszaków.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Pięknie zaprezentowana inscenizacja o symbolach narodowych i Polsce, znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania w szkole, przyjaźni i koleżeństwie w grupie rówieśniczej, stały się dowodem na to, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowy pierwszacy złożyli ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Rokicinach, dotykając ramię każdego ucznia ogromnym czerwonym ołówkiem.

Uczniowie klas IIa i IIb pod opieką wychowawczyń M. Leśniewskiej i W. Rytych przygotowali życzenia, rady oraz krótką część artystyczną. Na zakończenie programu uczniowie klas II wręczyli młodszym koleżankom i kolegom upominki. Uczniowie klas pierwszych byli zachwyceni. Życzeniom i upominkom nie było końca. Pan wójt Gminy Rokiciny J. Rebzda życzył sukcesów w nauce oraz ofiarował prezenty – książki, z których będą mogli czerpać wiedzę i zaspokoić swą ciekawość świata. Uczniowie otrzymali również upominki i życzenia od Rady Rodziców oraz opiekuna SKO. Dyrekcja i nauczyciele Gminnego Przedszkola Leśnych Skrzatów złożyli pierwszakom gratulacje i wręczyli upominki po zakończonej uroczystości. Rodzice zaprosili uczniów oraz gości na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.