Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka do Torunia - "Poznaj Polskę"

W dniu 27 września 2023 r. w ramach przedsięwzięcia MEiN pod nazwą „Poznaj Polskę” 50 uczniów klas VI-VIII uczestniczyło w  wycieczce do Torunia. Głównym celem wyjazdu było poznanie kultury i dziedzictwa narodowego.

Program  wycieczki był bardzo interesujący.

Zwiedzanie Torunia rozpoczęto od spaceru po Nowym i Starym Mieście. Przewodnik zaprowadził nas do Domu Mikołaja Kopernika, do Bramy Klasztornej, Katedry  św. Janów z największym polskim dzwonem średniowiecznym Tuba Dei. Spacerowaliśmy po rynku Starego Miasta, a tam: oglądaliśmy zabytkowe kamieniczki, piernikową aleję gwiazd, osiołka, ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika. Zwiedziliśmy również ruiny zamku krzyżackiego.

Ciekawym miejscem okazał się Dom Legend Toruńskich, interaktywne połączenie muzeum i teatru, gdzie można zobaczyć i poczuć legendy wszystkimi zmysłami. Animatorzy  w zabawny sposób opowiadali o początkach Torunia, roli Krzyżaków, o flisaku, który uratował miasto przed żabami, o dzwonie, który miał chronić przed końcem świata.

O godzinie 13.30 zaplanowany był obiad. 

Kolejnym punktem zwiedzania była Krzywa Wieża, gdzie uczniowie podawali się „testowi prawości”. Według legendy równowagę, opierając się plecami o ścianę wieży, utrzyma tylko człowiek prawy, wierny i uczciwy.

Toruń kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem i piernikami, więc aby tradycji uczynić zadość mogliśmy posmakować prawdziwych, robionych na miodzie pierników, ale i sami je upiec. Uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie zdradzono nam przepis na te toruńskie specjały.

Następnie brzegiem Wisły, oglądając mury obronne udaliśmy się do autokaru. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Rokicin.

Podczas wycieczki panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna Torunia, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Organizatorem wycieczki była p. Marta Promińska-Kuta, opiekę nad uczniami sprawowały: p. Joanna Chodobińska, p. Anna Szejna oraz p. W. Kałużna-Grzymała.