Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

100 - lecie Szkoły Podstawowej w Rokicinach

100 HI100RII Stuletniej Szkoły Podstawowej w Rokicinach

,,Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym” Wł. St. Reymont

Drodzy Uczniowie, Absolwenci i Mieszkańcy Gminy Rokiciny!
Bardzo serdecznie zapraszamy Was do udziału w obchodach setnej rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Rokicinach. Uroczystości rozpoczną się 1 marca 2021r. i będą trwać do końca bieżącego roku szkolnego, czyli do 25 czerwca 2021r. Jubileusz Szkoły to zawsze okazja do wspomnień, które choć minione, ciągle pozostają w naszej pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka na nowo je przywołuje i porządkuje w nowej perspektywie. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. To przede wszystkim wzruszające ślady pamięci o dawnych kolegach, koleżankach, nauczycielach. Powrót do szkoły to powrót do miejsca szczególnie drogiego sercu, w którym spędziło się najpiękniejsze lata życia.Współczesna szkoła jest już niewątpliwie inna. Obiektywnie musimy przyznać, że wiele zmieniło się przez ten czas ...

Z uwagi na niecodzienną sytuację w kraju związaną z zagrożeniem epidemicznym, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Uczniów, Pracowników, Absolwentów oraz Przyjaciół, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły obchodów 100 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Rokicinach. Jest to dla nas niezwykle przykra sytuacja, gdyż nie możemy bezpośrednio świętować tego Jubileuszu z Przyjaciółmi i Sympatykami SP. Dbałość o bezpieczeństwo sprawiła, że postanowiliśmy wykorzystać nowoczesne technologie i dzielić się z Państwem podejmowanymi inicjatywami interaktywnie.

W trakcie obchodów uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami, historiami związanymi ze szkołą, nauczycielami, pracownikami oraz gośćmi, którzy zaszczycili Nas swoją obecnością. Ponadto będzie można się pochwalić swoimi talentami literackimi, plastycznymi oraz kreatywnością.

W ramach akcji możliwe będzie przygotowanie:

  • filmu,
  • wywiadu,
  • opowiadania,
  • kartki z pamiętnika,
  • portretu patrona,
  • makiety budynku szkoły wraz z otoczeniem,
  • grafiki/pocztówki komputerowej na stulecie,
  • archiwalnych zdjęć,
  • pamiątek związanych ze szkołą,
  • wiersza/słów hymnu szkoły.

Od 8 lutego do końca trwania akcji będzie można wysyłać swoje prace na adres mailowy stulecie@sprokiciny.pl. Od 1 marca do 8 czerwca przez sto dni nadsyłane prace, które będą spełniać wymogi określone w regulaminie, będą publikowane na naszej stronie internetowej sprokiciny.pl tak, aby mieszkańcy gminy mogli je podziwiać. Jako podsumowanie akcji od 10 do 18 czerwca będzie można głosować na najlepsze prace w formie ankiety internetowej. 25 czerwca nastąpi rozstrzygnięcie, w tym dniu chcemy uhonorować zwycięzców nagrodami rzeczowymi.
Serdecznie zachęcamy do udziału w zdalnych obchodach Święta Naszej Szkoły. Bądźmy razem, świętujmy wspólnie, choć każdy
w swoim domu… Zapraszamy!!!

Wszelkie pytania należy kierować na adres stulecie@sprokiciny.pl lub telefonicznie
44 719 50 18.

Organizatorzy:
Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców SP Rokiciny
,,To, co otrzymałem w latach szkolnych
do dzisiaj owocuje w moim życiu”
Jan Paweł II

Regulamin uroczystości obchodów 100 lecia istnienia Szkoły.doc

Załącznik nr 1 do Regulaminu.doc

Plakat informujący o przeprowadzanym konkursie z okazji stulecia szkoły.