Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wpis z kroniki szkolnej z 1963 roku

Wpis z kroniki szkolnej z 1963r.

„W nowej szkole”

„Nareszcie po wielu interwencjach, dzieci z Rokicin „wprowadziły się” do nowej szkoły Tysiąclecia im. Reymonta. Otwarcie szkoły nastąpiło 4 czerwca. Budowa szkoły trwała 3 lata. Nowy gmach ma 7 sal lekcyjnych, pracownię fizyko-chemiczną, pracownię prac ręcznych, piękną salę gimnastyczną ze sceną, obszerne korytarze, centralne ogrzewanie, natryski. Jest to szkła nowoczesna. Koszt jej budowy wyniósł ok. 7 mln zł.

Szkołę mamy. Niemałe teraz obowiązki spadają na komitet rodzicielski i radę gromadzką. Trzeba uporządkować teren wokół szkoły (1,5ha), zrobić stojaki na rowery (dość dużo dzieci dojeżdża rowerami), wybudować śmietnik. Może warto też pomyśleć o kupnie telewizora. Byłby bardzo przydatny dla młodzieży.

Jeżeli komitet rodzicielski i GRN zainteresują się tymi sprawami to społeczeństwo Rokicin na pewno pomoże. Przecież każdy chciałby, żeby jego dziecko miało nie tylko dobre warunki do nauki, ale także do rozrywki i wypoczynku.

Na zakończenie pragnę dodać, że nasza gromada nadal przoduje w zbiórce na SFBS. Sądzę, że nowa szkoła dalej zobowiązuje mieszkańców do przodownictwa. Jeszcze wiele dzieci w naszym powiecie czeka na nową szkołę.

Józef Feja
Rokiciny, pow. Brzeziński

W lewym dolnym rogu grafika z opisem:
5 rodzin nauczycielskich czeka na gotowe mieszkania w nowej szkole 1000 – lecia w Rokicinach Wydz. Oświaty i Kultury w Brzezinach nie śpieszy się z wydaniem decyzji."

*Współcześnie

Jakże aktualny jest temat wszelkich prac budowlanych oraz procesów unowocześniania budynku szkoły. Również dziś po 60 latach Nasza Szkoła przechodzi proces gruntownej modernizacji. Dzięki wsparciu władz samorządowych oraz uzyskaniu przez władze gminy Rokiciny dotacji unijnych obecnie toczą się prace remontowe nad termomodernizacją, która ma zapewnić Naszej Szkole wkroczenie na ścieżkę nowoczesności, innowacyjności, oszczędności i ekologii. Szkoła uzyskała nowoczesne energooszczędne okna oraz drzwi. Ponadto trwają prace nad wymianą elewacji zewnętrznej (izolacja oraz nowe otynkowanie), ledowe oświetlenia, ogrzewanie gazowe oraz zainstalowanie fotowoltaiki, a także częściowa wymiana i docieplenie poszycia dachowego. Budynek uzyska również nowy system odwodnienia oraz uszczelnienia dzięki czemu nie powinny już mu zagrażać roztopy oraz obfite opady deszczu.