Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Do hymnu

Szkoła Podstawowa im W.S Reymonta w roku szkolnym 2018/2019 brała udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu” - II edycja” w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.
Jego ideą jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, rozbudzanie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni.
Udział w Konkursie polega na wykonaniu, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, trzech pieśni: hymnu państwowego i dwóch wybranych pieśni hymnicznych wskazanych przez organizatora.
W związku z przypadającą w tym roku 15 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, na liście utworów zamieszczona została także „Oda do radości”.
Już 1 kwietnia rozpoczęły się w całej Polsce przesłuchania konkursowe. Jurorzy do końca maja odwiedzą w sumie 300 szkół, w których zaśpiewa kilkadziesiąt tysięcy dzieci.
Do naszej szkoły komisja konkursowa przybędzie 8 maja 2019r. by wysłuchać występ wokalny uczniów, którzy zaprezentują trzy pieśni na pamięć, jednogłosowo oraz a cappella:
Hymn Państwowy, Rota, Oda do radości.
Cieszymy się, że nasza placówka z gminy Rokiciny znalazła się wśród 16 województw z Polski zakwalifikowanych do II edycji konkursu: „Do Hymnu” i będzie rywalizować z 25 szkołami z województwa łódzkiego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku - zwiastuna (strona internetowa YouTube) tego wielkiego wydarzenia.
Z góry dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażują się w powyższy projekt kulturalny.