Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkolny Tydzień Matematyki

W dniach 13 marca - 17 marca w naszej szkole zorganizowano Tydzień Matematyki.

W poniedziałek uczniowie zostali "uwięzieni" w Escape Room. Czekały tam na nich ukryte w różnych miejscach zagadki. Zabawa polegała na odnalezieniu kodu do kłódki i otwarciu walizki, w której ukryte były słodkości oraz klucz do wyjścia. Nie było to proste, ale nasi uczniowie świetnie sobie poradzili.

We wtorek włączyliśmy się w obchody święta liczby Pi. Uczniowie klas piątych tworzyli panoramę miasta Pi, a siódmo- i ósmoklasiści rozwiązywali zadania i zagadki zawarte w powstałych z kartek A4 małych notesikach zwanych "escape bookami". Otrzymane wyniki wpisywali na ostatniej stronie z kłódką z kodem 3,14159.

Środa była dniem konkursu matematycznego “1 z 10”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy otrzymali trzy szanse, które oznaczone były żółtymi kartonikami. W pierwszej rundzie pytania były czytane uczniom w takiej kolejności, w jakiej wylosowali oni miejsca przy stolikach. Na udzielenie odpowiedzi uczestnik miał 5 sekund. Błędna odpowiedź lub jej brak powodowała utratę jednej szansy. Utrata trzeciej szansy kończyła grę danego ucznia. W drugiej rundzie zawodnicy odpowiadali na pytania wskazani przez siebie nawzajem.

Do III etapu zakwalifikowanych zostało trzech uczniów:

  • Zofia Pietranek kl. 8b,
  • Aleksandra Kobus kl. 6b,
  • Oliwier Amroziński kl. 7b, który okazał się najlepszym zawodnikiem.

W czwartek na holu głównym czekało na uczniów do wykonania pięć zadań: rebusy, kwadraty magiczne, piramidy liczbowe, równania obrazkowe, sudoku. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie można otrzymać plusika, a za prawidłowe wykonanie całości ocenę bardzo dobrą z matematyki. Rozwiązywanie zagadek i różnorodnych łamigłówek to bardzo dobrze spędzony czas.  Uczą one logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię, ćwiczą pamięć.

Piątek był dniem gier planszowych i karcianych. Uczniowie grali w swoje ulubione planszówki, co wyzwoliło wiele pozytywnych emocji. Wszyscy naprawdę świetnie się bawili.

Zaangażowanie uczniów w czasie całego tygodnia świadczy o tym, że matematyka nie stanowiła dla nich wielkich tajemnic i okazała się nie taka straszna. Życzymy wszystkim uczniom, aby królowa wszystkich nauk była dla nich zawsze przyjazna.